Bezpieczne SEO – bezpieczne pozycjonowanie

W dzisiejszych czasach każdy biznes dokłada wszelkich starań, aby być widocznym w sieci za pomocą mediów społecznościowych i stron www. Lepszy zasięg najczęściej przekłada się na lepsze wyniki finansowe. O ile algorytmy Google, które określają pozycję w wyszukiwarce są tajne, to jednak posiadamy pewną wiedzę, która wynika wprost z obserwacji. W przypadku kiedy nasza strona zostanie podmieniona przez hakerów automatycznie również zostaje usunięta z wyszukiwarki.

Dla każdego biznesu konsekwencje podmiany strony www mogą być różnorakie. Dlaczego wypadamy z wyników Google? Jeżeli link z wyszukiwarki Google prowadzi do strony, która nie jest zgodna z tym, czego szuka użytkownik, to Google dbając o jakość automatycznie usunie Twoją stroną ze swoich wyników.

To nie koniec problemów. Zdarza się, że wraz z podmianą strony dorzucane są również złośliwe skrypty mające na celu dalsze rozprzestrzenianie się wirusów. W najgorszym wypadku cała Twoja domena może zostać zablokowana przez systemy bezpieczeństwa przeglądarek.

Wypracowanie na nowo wysokiej pozycji w wynikach Google, odbudowa reputacji, odblokowanie strony w przeglądarce i w przeróżnych filtrach antywirusowych jest czasochłonna, a co za tym idzie generuje dla firmy straty. Czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko? Możesz chronić swoją stronę www aktywnie w sposób ciągły z wykorzystaniem Web Application Firewall. Zapytaj nas o rozwiązanie dedykowane dla Ciebie.

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się wiecej lub zapytać o bezpłatną wycenę? Zapraszamy do kontaktu!