Czy można chronić aplikacje z wykorzystaniem chmury?

Jeżeli miałeś kiedykolwiek styczność z zakupem urządzenia do zabezpieczeń (np. Firewall), zapewne zdajesz sobie sprawę, że wiąże się ono z pewnymi niedogodnościami.

Często zajmuje dużo miejsca w Twoim biurze, oraz wymaga wizyty specjalisty w Twojej firmie, nierzadko trwającej do dwóch dni, podczas których praca Twoich pracowników jest utrudniona przez działania związane z wdrożeniem nowego sprzętu.

Alternatywą dla takiego rozwiązania są zabezpieczenia umieszczone w chmurze. Bezpieczna-strona.pl to inicjatywa która promuje rozwiązania chmurowe na rzecz rozwiązań sprzętowych – dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie Twojego czasu i sprawienie, że instalacja zabezpieczeń na Twojej stronie www odbędzie się w sposób niezauważalny dla Twojej firmy.

Zabezpieczenie Twojej strony z poziomu Chmury podnosi także jej wydajność. Chmura, czyli lokalizacja w Internecie jest dostępna tak samo szybko z dowolnego miejsca na Ziemi. Sprawia też, że użytkownik łączący się do Twojej strony odczuje znacznie szybsze jej ładowanie. Dzieje się tak, ponieważ połączenie strony www z zabezpieczeniem w chmurze sprawia, że dostępność strony www wzrasta z powodu połączenia z chmurą.

Stan popularności technologii chmurowych na początek roku 2020 określamy jako początkowa faza popularyzacji tych rozwiązań, ale z drugiej strony wpływa to na możliwość zakupu zabezpieczeń wykonanych w technologii chmurowej w korzystnych cenach, co jak pokazują prognozy, może zmienić się wraz z nieuniknionym wzrostem popytu na rozwiązania chmurowe w niedalekiej przyszłości.

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się wiecej lub zapytać o bezpłatną wycenę? Zapraszamy do kontaktu!